Dáma ve zlatém
Dáma ve zlatém vypráví pozoruhodný skutečný příběh ženy, která se rozhodla dosáhnout spravedlnosti a za každou cenu bojovat o dědictví, které její rodině právem náleželo. Šedesát let poté, co byla za druhé světové války nucena utéct z milované Vídně, se Maria Altmannová rozhodne získat zpět rodinný majetek, který jí byl zabaven nacisty. Patří k němu i umělecká díla nevyčíslitelné hodnoty, mezi jinými i slavný portrét Adele Bloch-Bauerové od Gustava Klimta, který se stal národním pokladem. Za svého právního zástupce si vybere ne velmi zkušeného, ale o to odvážnějšího, mladého muže Randyho Schönberga. Spolu se pustí do zdlouhavého a náročného soudního sporu s rakouskou vládou a Nejvyšším soudem USA, který se nakonec stane jedním z nejznámějších restitučních sporů v historii. Příběh byl ztvárněn ve stejnojmenném filmu z roku 2015, který je k dispozici na stránkách ČSFD.
Poslední vlak do Londýna
Píše se rok 1936 a nacisté jsou v očích patnáctiletého Stephana Neumana, začínajícího dramatika a syna bohaté vídeňské židovské rodiny, a jeho nejlepší přítelkyně, matematicky nadané Žofie-Heleny, jen primitivními neotesanci. Když se Hitlerovy síly dají do pohybu, bezstarostná nevinnost obou mladých lidí vezme zasvé.
V temnotách se však skrývá naděje. Holanďanka Truus Wijsmullerová riskuje vlastní život při pašování dětí ze zemí okupovaných nacisty do států, které jsou ochotné je přijmout. Tante Truus, jak jí všichni říkají, je odhodlaná zachránit tolik děti, kolik jen bude možné. A tak když Velká Británie rozhodne, že bude přijímat nezletilé uprchlíky z Říše, odváží se vyjednávat dokonce s Adolfem Eichmannem. Pustí se do závodu s časem ve snaze dopravit stovky dětí do bezpečí.
A na dobrodružnou cestu se vydávají i Stephan a Žofie-Helena.
Ukradená známka
Jedinečná publikace, která vypráví příběh propletený stoletou historií naší země. Ukradená známka, která je podstatou příběhu, se našla více než po 25 letech, byť nikdo nevěřil, že bude ještě někdy spatřena. Pravděpodobný pachatel zločinu obvinil Bramova otce prostřednictvím České televize z pojistného podvodu. Jaká byla ovšem pravda? Bram Klein věděl, že psaní knihy je jediný způsob, jak otcovo jméno očistit. Čím více se nořil do příběhu, tím více chápal, proč byl táta sběrem známek natolik fascinovaný. Čtyři roky po jeho smrti se sblížili jako nikdy.
Ukradená známka je obdivuhodnou kombinací detektivního pátrání Holanďana, který nikdy v České republice nebyl a nyní musel vstoupit do komunity místních sběratelů známek a velkého příběhu malého kusu papírku, nepřestávajícího fascinovat. V této hře jde o velké peníze, sběratelskou čest i osobní poslání.