Ve znamení kříže : podvody nelze halit svatou rouškou. Miroslav Grebeníček, Ottovo nakladatelství, 2019.

Do debaty a bojů kolem zdanění náhrad církevních restitucí přispěl svou novou knihou Miroslav Grebeníček, bývalý dlouholetý šéf KSČM. Těsně před vánocemi mu ji pokřtil na půdě Sněmovny ministr kultury. Autor prý nikomu nebere víru, ale je proti tomu, aby “finanční kompenzace církvím zcela absurdně platili ze svých daní i mladí lidé, kteří nemohou za něco, co se přihodilo v době, kterou na vlastní kůži nezažili.” (str.9)

Co kdyby tedy finanční kompenzace zaplatili ti, kteří celou situaci zažili a zavinili, pane Grebeníčku? Tendenční kniha na Vás dýchne atmosférou minulé totality a pokud se do ní opravdu musíte podívat, NEKUPUJTE JI.  Přijďte si ji vypůjčit, přidáme Vám k ní pro přehled a vyrovnanost další velmi zajímavé tituly.

Doporučujeme k této knize ještě přečíst:

Zločiny komunismu

Pronásledování Junáka